Edebiyat dünyasının en yalın ve sade kalemlerinden biri olarak, özel bir yere sahip olan güçlü kalem Gabriel Garcia Marquez’ in, en önemli yapıtlarından biri olan Yüzyıllık Yalnızlık, edebiyat dünyasının klasikleri arasında gösteriliyor. Henüz birkaç hafta önce kaybettiğimiz yazarın olağanüstü sade bir dil kullanarak yazmış olduğu ve ne kadar büyük bir yetenek olduğunun ispatı olan Yüzyıllık yalnızlık, Latin Amerika’ nın ve aynı zamanda dünyanın gelmiş geçmiş en önemli yazarlarından bir tanesinin başyapıtlarından bir tanesi.

Her kitap kurdunun mutlaka okuması tavsiye edilen roman, daha önce benzeriyle karşılaşmadığınız tatlar ve duygularla tanışmanızı sağlayacak eşsiz bir yazım ve anlatım diline sahip. Yaşamı boyunca haksızlık karşısında durmuş ve bu nedenle de otoritelerle arası hiç iyi olmamış olan yazar, aynı zamanda bu bakış açısından kaynaklı olarak çok meşakkatli ve zorlu bir yaşam geçirmiştir.

Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık Bir Edebiyat Klasiği

Bu zorlu yaşamın oluşturduğu birikim ve deneyimlerin sanatçı süzgecinden geçerek, usta bir romancı haline dönüşmesinde büyük katkı sağladığını, yazarın kendisinden de defalarca dinledik.

Zorlu ve sancılı bir yaşamın izlerinden büyük bir bölüm bulacağınız eser, edebiyat tarihinin en güçlü yapıtlarından biri olarak gösterilmekle onure ediliyor belki, ancak sadece onure etmek için değil kitabın eşsiz dili ve kurgusuyla Gabriel Garcia Marquez’ in benzersiz hayal gücüne ve sanat diline ortak olmaya hazırlanarak kitabı edinmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Etiket: