Dünya edebiyatının en önemli yazarlarından birisi olan Henry Miller, yazdığı eserleri ile dünya genelinde kesinlikle uzun yıllar gündemde yer almayı başarıyor. Özellikle çarpıcı ve gerçekçi yaklaşımını kullandığı kaliteli eserleri, dünyanın farklı ülkelerinde, farklı sonuçların ortaya çıkmasına neden oluyor.

En iyi ve en çok ilgi gören kitapların yer aldığı Top 100 kategorimizin en önemli eserlerinden birisi olan Yengeç Dönencesi isimli kitap ile uzun yıllar yasaklı kalmak zorunda kalan Henry Miller, bu eseri ile birlikte çağdaş edebiyatın en önemli başyapıtına imza atmıştır. Medeniyet, insan ve var olan sisteme dair farklı bir sorgulama tekniği ile ortaya çıkarılan bu kitapta, okuyucu birbirinden gerçekçi ve birbirinden farklı pek çok sorgulama içerisine giriyor.

Yengeç Dönencesi

Yengeç Dönencesi

 Yengeç Dönencesi Dünya Edebiyat Klasiklerinden Biri

 Özellikle de nereye doğru gittiği ve kim tarafından sürüklendiği belirli olmayan bir yolda, nereye savrulursa o yöne doğru tüm parçayı sürükleyen bir bütünlükte yaşanan, yaşanamayan ve her zaman haz, hüzün ve hezeyandan oluşan bir yaşam. Zamanın hızlı akan bir kavram olmasının yanı sıra birilerinin tüller ve kadifeler içerisinde uçması sırasında diğerinin balçıklar gömülü şekilde mücadele etmesini konu ediniyor.

Henry Miller bu kitabında mecazi olarak çorak topraklar üzerinde baharı arıyor ya da gelmesini bekliyor. Tüm zamanların en önemli kitapların yer aldığı ve başyapıtlar olarak nitelendirilen kitapların bulunduğu Top 100 kategorimizin en önemli ve en popüler kitaplarından birisi olan Yengeç Dönencesi ile yasakları delen ve aşan bir kitap ile gerçekliğe yolculuk yapabilirsiniz.

 

Etiket: ,