Türk edebiyat dünyasının mihenk taşlarından biri olarak pek çok başarılı esere imza atmış olan Cahit Zarifoğlu şiirleri dizisinden oluşan Yedi Güzel Adam adlı eser hakkı olarak en çok satanlar kategorimiz içinde yer almaktadır. Kelimeleri en derinlerden bulup çıkarılmışçasına bi inci parlaklığı ile parlatan ve sedef zarafeti ile ışıldatan usta şair, Türk edebiyatına kazandırdığı pek çok eserin yanı sıra birçok sanatçı ile de ustalığını tescillemiştir.

Kendisinden önce ya da kendi dönemindeki her türlü edebi akımdan ayrı kendi özelinde farklı bir ekol yaratma yeteneği ile güçlü eserler ortaya koymuş olan edebiyat ustası, aynı zamanda Türk edebiyatı içindeki pek çok sanatçı içinde bir ekol olarak takip edilme başarısına sahiptir. Şiirlerinde çok özel hislerin birleşiminin yanı sıra, mahirce gizlenmiş çok anlamlı düşünceler ile okurda ilgi uyandırmakla birlikte aratan, düşündüren ve sorgulatan oldukça keyifli kurgular mevcuttur.

Aşkla Sınanmış Yedi Güzel Adam

Yanmak arındırır ve saflaştırır her maddeyi, her nesneyi ve insanı. Modern yaşam kargaşası içinde yaşamın çeşitli boyutlarında aşkla, dertle, toplumsal ve bireysel kaygılar ile yanmış, arınmış ve olmuş güzel adamların öykülerinin şiirselleşmesinin eseridir Yedi Güzel Adam. Şair Cahit Zarifoğlu eselerinde genel olarak görülen okuru zorlama ve şaşkınlık yaratma gibi etkilerin sıkça görüldüğü eser, şiir sanatını izleyenler ve anlamak isteyenler için bir okul niteliği taşımakta.

Yedi Güzel Adam

Yedi Güzel Adam

Yazar: Cahit Zarifoğlu

Kitap: Yedi Güzel Adam

ISBN: 9789754735413

Sayfa Sayısı: 136

Yayın Yılı: 2013

 

 

Etiket: