Uyumsuz, en çok arananlar listesinde yükselişini sürdüren kitaplar arasında yer alıyor. Kitabın genç ve hayal gücü geniş yazarı bu kitabıyla da okuyucusunu farklı bir dünya düzenine ve sürpriz dolu olaylara çekiyor. Kitap Amerika’nın Chicago eyaletinde farklı bir toplum düzenini yansıtıyor. Kitapta 5 erdemi yaşatan farklı topluluklar ve bu topluluklar içerisinde tüm hayatlarını geçiren insanları resmediyor. Kurgusu birçok romandan bu açıdan ayrılmakta olan uyumsuz adlı eser, okurlarına bu yolla güzel mesajlar veriyor, herkesin bir miktar kendisini ve insanı sorgulamasını, okuru sıkmadan yapıyor.

Uyumsuz

Uyumsuz

 Uyumsuz Olmak Kötü Müdür?

Hayatımızda her dönem uyumsuz olduğumuz zamanlar vardır. Kitapta da bir seçim yapmak zorunda olup olmadığımız eğer bunun dışında hareket edersek karşılığında neler olacağını ve nelerin değişeceğini farklı bir dünya düzeni ve kurgusu inşa edilerek gösteriliyor. Kitapta bahsi geçen 5 erdem içerisinde Dostluk, Bilgelik, Fedakarlık, Cesurluk ve Dürüstlük gibi insan hayatının vazgeçilmez erdemleri yer alıyor. Gençler 16 yaşlarına girdiklerinde erdemlerden birini seçmeli ve yaşamlarını bu grupta bulunan insanlar içerisinde yaşayarak geçirmelidir.

Kahramanımız Beatrice Prior ise bu düzeni değiştirecek bir seçim yaparak, kitabı ve içerisindeki dünyayı radikal bir şekilde değiştiriyor. Veronica Roth’un kurgusu ve şaşırtıcı olguları ile dikkat çeken bu kitap en çok aranan kitaplar listesinde yükselişine devam ediyor. Oldukça uygun fiyatla 516 sayfalık bu eşsiz eseri kitapçılarda bulabilirsiniz.

 

Etiket: ,