Amerikan vatandaşı olmasına karşın Tacik asıllı bir romancı ve doktor olan Khaled Hosseini tarafından kaleme alınan eserler, son dönemlerin dünya edebiyatı anlayışının en önemli ve en popüler örneklerini oluşturuyor. Bu yüzden de günümüz modern dünyasında pek çok ülkede çevirisi yapılan kitapları ile dünya edebiyatının modern dönemdeki en önemli ve en popüler isimlerinden birisi olarak öne çıkıyor.

 

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı Kitabı ile İki Çocuğun Yaşamları

Sitemizin en çok arananlar kategorisi altında kendisine yer edinmekte olan Uçurtma Avcısı isimli kitap içerisinde genel konu itibari ile Kabil gibi monarşinin son yıllarını yaşayan bir kentte büyüyen Emir ve Hasan isimli iki çocuğun yaşam öyküsü kaleme alınıyor. Özellikle de aynı evde büyüyen ve aynı sütanneyi paylaşan Emir ve Hasan’ ın yaşamları ve dünyaları arasında uçurumlar kadar büyük bir fark bulunuyordur.

Son zamanların en popüler kitabı olan ve sitemizin en çok arananlar kategorisi altında yer almakta olan Uçurtma Avcısı isimli kitapta bu iki küçük çocuğun arasındaki uçurum boyutundaki farkta Emir’ in ünlü ve oldukça zengin olan bir iş adamının oğlu olmasına karşın, Hasan’ ın ise bu iş adamının hizmetkarlarından birisinin oğlu olmasıdır.

Dünyaca ünlü başarılı yazar Khaled Hosseini tarafından kaleme alınan bu kitap, dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de çevirisi yapılmış en popüler eserlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Bu yüzden de sitemizin en çok arananla kategorisinde kendisine yer buluyor.

Yazar: Khaled Hosseini

Kitap: Uçurtma Avcısı

ISBN: 9789752895171

Sayfa Sayısı: 375

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: ,