Poulo Coelho’nun kaleminden çıkan Türkçe çevirisi Simyacı olan The Alchemist çoban santiago’nun basit gibi duran ancak içinde pek çok öğreti barındıran masalsı hayat hikayesini anlatıyor. Ailesinin rahip olması için onu papaz okuluna göndermesi ile başlayan kitabın mistik havası sizi içine çekerek kısa sürede kitaba bağlanmanızı sağlıyor.

The Alchemist

The Alchemist

Düşünce üzerine yazılmış olan simyacı yani The Alchemist Santiago’nun koyun sürüsü güderken bir düşünüre dönüşmesini gözler önüne seriyor. Yıllardır kütüphane raflarında mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesi olarak öğrencilere gösterilen kitabımız 192 sayfalık kısa bir öyküye sahip.

The Alchemist İle Hayatın Peşinden Koşun

2012 yılında okurlarla tanışan kitabımızda felsefi düşüncenin ve insan üzerindeki etkilerinin sıkça vurgulandığı kitabımızda mısır piramitlerine varan yolculuklar sayesinde kültürel bir şölene tanık olacaksınız. İnsanın hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğini savunan kitabımız Literatür kategorisinin en güzide eserlerinden bir tanesidir.

Mutluluğun uzakta aranmaması konusunu güden romanımızda hayatın tadını çıkartmamız için dipnotlar ve öğretiler anlatılıyor. Poulo Coelho’nun usta kaleminden çıkan bu felsefik eser akıcı ve sade bir dile sahip. Harika betimlemeleri ve tasvirleri ile tarzını belirleyen ustanın diğer kitapları da aynı özelliği taşıyor. Umut ve hayallerin peşinden gidilmesi gerektiğini, tüm istediklerinin o zaman gerçekleşeceğini söyleyen çoban Santiago piramitlere gittiğinde bir sandık altınına kavuşmuş ve hayal ederek her şeyin başarılabileceğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

 

Etiket: ,