Tarihe Işık Tutan Değer Tarihte Yolculuk- Edirne Yahudileri

Bilimin ışığını takip eden insanlar, bilimin kaynağının kitap olduğunu rahatlıkla fark edebilir. Bu anlamda ilgi duyduğunuz herhangi bir kitap, her kelimesinde sizlere bir şeyler katabilmenin savaşını veriyordur. Bu ayrıntıyı da dikkate alarak inceleyeceğimiz, yeni çıkanlar kategorisinin en gözde kitabı olan Tarihte Yolculuk- Edirne Yahudileri isimli kitabımızda geçmiş yüzyılların izlerine rastlayacaksınız.

Tarihte Yolculuk- Edirne Yahudileri

Tarihte Yolculuk- Edirne Yahudileri

Ülkemizin Tarihsel Gelişimindeki Kardeşlik Tarihte Yolculuk- Edirne Yahudileri

Tarihin cezp edici kokusu insanların kültürel anlamda gelişebilmesinin en can alıcı ayrıntısıdır. Türk tarihinin değerli isimleri arasında gelen Evliya Çelebi’nin Edirne’yi tanımlayan bir sözüne yer verilen kitabımızda Edirne’nin tarihi güzellikleri ve dini kardeşliği en sade dil il okuyucusuna aktarılmaya çalışılmış. Ülkemizde bilindiği üzere kardeşlik duygusu her toprakta sonuna kadar hissedilebiliyor. Hatta kardeşlik şehri olarak bilinen birçok kente de sahibiz. Antakya, Hakkari ve Edirne gibi şehirler kültürel birlikteliğin izlerini taşıyan önemli şehirlerimizdendir.

Araştırmacı yazar Naim Güleryüz imzasını taşıyan kitabımızda Balkanlardaki Yahudi yaşamı, Tevrat ve Talmut geleneği gibi detaylar en ince ayrıntısına kadar hissediliyor. Tarihte bir yolculuğa çıkmayı isteyenler ve gerçek tarihin kokusunu içine çekmek isteyenler için Tarihte Yolculuk- Edirne Yahudileri isimli kitabımız oldukça önemli bir değer içeriyor. Edirne Yahudilerinin geçtiğimiz yüzyılda geçirdikleri parlak yılların izleri piyasaya hızlı bir giriş yapan kitabımızda en kaliteli şekilde okuyucuya aktarılıyor.

 

Etiket: ,