Geçmişten günümüze kadar olan macerasını sonlandırmamış, okuyucu tarafından hala çok beğeni kazanan Swastika Geceleri, halkça tutulma olarak sitemizin en çok satanlar kategorisinde zirveye usulca yerleşmiş, kendisinden her daim bahsettiren kalem arkadaşı, usta yazar Katharine Burdekin, bu eserinde de okuyucuyu etkisi altına almayı başarıyor.

Swastika Geceleri’nde Neler Oluyor?

Swastika Geceleri

Swastika Geceleri

Her geçen gün modern toplumlarımızın farklı farklı rejimlere doğru kaydığı, demokrasi ile kapitalizm’in arasında olan sonsuz birlikteliğin bitmeye yaklaştığı bir dönemde, tüm insanlığın düşündüğü şey, aslında gelecekte bizi nelerin beklediğiydi. Neler yaşanacağına dair insanı merak ta bırakan, gizemli olmaktan hiç vazgeçmeyen değerli yazar Katharine Burdekin’in kaleme aldığı, içeriğinde dönem dünyasını sert bir dille eleştirmekten hiç çekinmeyen bu iğne deposu, distopik romanlar arasında yer alan ve en çok satanlar arasında en dikkat çeken kitaplardan biri olmayı başardı.

İçeriğinde 20 yıl savaşları diye adlandırılan fakat ikinci dünya savaşının kastedildiği bu kitap, Japonya ile Almanya arasında olmuş olup, tüm dünyanın ikiye bölünmesi ile paylaşılan bir düzenden bahsederken, Hitler’in 1000 yıllık imparatorluğunun alışılmışlıktan çıkıp, ete kemiğe bürünüşü konusunda ciddi düşünceler barındıran Swastika Geceleri, Nazizm hakkında ise siyasi politik bir kavramdan tamamen ayrılarak tek Hitler’li bir dine mensup oluşundan bahsediyor.

Başka bir açıdan ele alırsak, erkeklik olgusunun normal halinden çıkıp ilahlaştırılmasından bahsedilmesinin yanı sıra, kadınların toplumda hiç değerinin olmayışı ve üstüne üstlük bir hayvan gibi kullanılıp, o şeklide algılanmasından kaynaklanan toplumsal çöküntüleri ele alıyor. Siz de bu antifaşist bir distopya olan eseri okumak isterseniz sitemizin en çok satanlar kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Kitap Adı: Swastika Geceleri

Yazar: Katharine Burdekin

Sayfa Sayısı:232

ISNB: 9786058541498

 

Etiket: