Bu toprakların nasıl kazanıldığını, bu topraklar uğruna ne kanlar döküldüğünü gösteren Sabahattin Burhan’ın kaleme aldığı Sökeli Cafer Paşa adlı kitabın çok tercih edilme nedeni de bu toprakların nasıl kazanıldığını tam olarak öğrenmektir. Kitabın kahramanı Sökeli Cafer Efe’dir.

Sökeli cafer efe

Sökeli cafer efe

Sökeli Cafer Efe Kitabı Hangi Zamanı Anlatmaktadır?

Bu kitapta öyle hayali yazılmış ya da aşkı, sevgiyi, mutluluğu, yani güzel olayları anlatan şeyler yok bu kitapta gerçekler, acılar, dökülen kanlar var, bu kitapta Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Sökeli Cafer Efe’nin bizim için yaptığı zorluklar o savaş zamanında yaşanılanlar en acılar, yürek burkucu ölümler ve gerçekçilikler anlatılıyor. Sökeli Cafer Efe’nin bizim için neler yaptığı ve o koca yüreği, cesareti anlatılıyor.

Ayrıca sadece Sökeli Cafer Efe’nin yaptıkları değil savaş zamanında yaşanan acımasızca öldürmeleri ve işkenceleri de bir bir anlatıyor. Yani anlayacağınız Sabahattin Burhan bu toprakların kolayca kazanılmadığını ne canların gittiğini ve o zamanın insanlarının ne şartlar altında korkusuzca meydanlar okunduğunu artık herkesin görmesi ve kendine gelmesi için yazmış. Bu kitabı okurken yüreğinizin parça parça olacağı ve gözyaşlarınızı tutamayacağınız kesin.

Bu üstünüze bastığınız topraklarda nasıl rahat yaşadığınızı, kimler sayesinde böyle olduğunuzu görmeniz kendi tarihinizi öğrenmeniz ve kendinize gelmeniz adına mutlaka Sökeli Cafer Efe adlı kitabı okuyun ve bir nebzede olsa kendi topraklarınızın ve sizin için fedakârlık yapanların değerini anlayın.

Yazar:Sabahattin Burhan

Kitap Adı:Sökeli Cafer Efe

ISBN: 9786054921348

Sayfa Sayısı:574

Yayın Yılı:2014

 

Etiket: