Modern Klasikler edebiyat dünyasında her yaş grubu kitapseverlerin ilgi ve merak ile okuduğu eserlerdir. Bu edebi eserlerin başında da Sineklerin Tanrısı isimli eser gelmektedir. Sineklerin Tanrısı eseri Sosyalizm ile faşizm arasındaki mücadeleyi anlatmaktadır.

Yazar William Golding tarafından kaleme alınan ve İş Bankası Kültür Yayınları tarafından kitapseverler ile buluşturulan 262 sayfalık bu eser, yaşanan liderlik savaşının insanların doğal yapısında olduğu ancak bunu kazanmak için verilen mücadele de kazanılan dostu ve düşman kaybetmeyi yöntemleri ile anlatan bir eserdir. Ünlü yazar yaşam dönemi son derece zorluklar içerisinde geçmiş ve 1933 yılında hayata gözlerini yummuştur. Yaşam döneminde oyuncu, öğretim görevlisi ve daha birçok sektörde unvan sahibi olmuştur.

Sineklerin Tanrısı

Sineklerin Tanrısı

Sosyalizm ile Faşizm Arasındaki Mücadele

Modern klasikleri dizisinin en seçkin örneklerinden olan Sineklerin Tanrısı, seçkin kitap evlerinde ve online alışveriş sitelerinde uygun fiyat koşulları ile satılmaktadır. İnternet üzerinden satışı gerçekleştirilen kitaplar çeşitli kargo fırsatları ile istenilen adrese ulaştırılmaktadır. Eserde okul çocuklarının törenlerden sıyrılarak, insan yaradılışındaki temelleri ortaya koymalarını anlatır. Sineklerin Tanrısı eseri, edebiyat dünyasının bir başka önemli eseri Karanlığın Yüreğini eserine benzetmektedir.

Kitapseverlerin kütüphanelerinde mutlak suretle yer alması gereken bu eser yalın ve akıcı bir dilin kullanılması nedeniyle kitapseverlerin kısa sürede okuyacağı özellikte bir eserdir. Sineklerin tanrısı eseri dünya kitap piyasasında Lord Of the Files olarakta bilinmektedir. Yazar William Golding tarafından kaleme alınan Sineklerin Tanrısı eseri Mine Urgan tarafından Türkçeye çevrilmiştir.

Kitap: Sineklerin Tanrısı

Yazar William Golding

Sayfa Sayısı: 262

ISBN: 9789754582901

 

Etiket: