Yazarın kendi yarattığı bir dünya farklı bakış açısıyla ele alınır. Silmarillion, elflerin tanrılara isyan etmesi sonucu sürülmeleri ve orada da insan ve cücelerle birleşerek tanrıların en kötüsü olan Morgoth’a verdiği mücadele anlatılır. Kitap, yazarın ölümünden dört yıl sonra oğlu tarafından yayınlanır. Büyük başarı ile olayların örgüsü anlatılır ve kitap bir solukta okunacak türden bir yapıt.

Silmarillion ile Savaş Mücadelesi Anlatılır

Fantastik bir hikaye ve savaşarak kazanılan bir güç. Silmarillion farklı bir dünyada yaşanır. Kitapta Hobbitlere yine yer verilir. Yazarın daha önceki eserlerinden daha eskilere gidilerek farklı bir düzenden anlatılan olayla işlenir.

Silmarillion

Silmarillion

Yazar, kitabı yayınlayamadan öldüğü için oğlu kitabı kendi hayal gücüne uygun olarak geri kalan bölümlerini tamamlar. John Ronald Reuel Tolkien başarılı anlatımı ve okuyucuyu sürükleyici bir konuya çektiği için şimdiden elinizden düşüremeyeceğiniz bir romanda kendinizi bulacaksınız. Kötü tanrıya karşı güç birliğine girilmesi ve egzotik ortamların çok güzel tasviri.

Severek okuyacağınız romanda ilginç karakterleri görecek ve etkileneceksiniz. John Ronald Reuel Tolkien akıcı üslubunu kitabın her sayfasında okuyucuyla buluşturur. Büyük beğeni kazanan kitap çok satanlar listesinde her zaman yerini almış önemli bir eser. Zevkle okuyacağınız eseri tavsiye edeceğiniz gibi başucunuzdan ayıramayacaksınız. İlginç bir dünyada geçen başarılı mücadelenin hikayesi ve güçler birliği oluşturularak korkunç kişilere verilen savaş başarılı şekilde anlatılıyor. Severek okuyacağınız eserden etkilenmemek mümkün değil.

Yazar: John Ronald Reuel Tolkien

Kitap Adı: Silmarillion

Yayın Yılı: 2016

Sayfa Sayısı: 696

ISBN: 9789752733947

 

 

 

 

 

 

 

Etiket: