Thais Allard henüz on yedi yaşındayken babasını trafik kazasında kaybeder. Bunun sonucunda da yıllar boyunca yaşamış olduğu evini bırakarak daha öncesinde hiç gitmediği ve tanımadığı biriyle birlikte yaşamak için New Orleans’a gider. Geldiği yeni evinde onu şaşırtan onlarca farklı gizem ve sır olmasına rağmen Thais aslında sırların en büyüğü ile karşılaşır. Çünkü her zaman tek çocuk olduğunu düşünen Thais’in aslında bir ikizi vardır ve ismi de Clio’dur. İkizi ile tanışan Thais bir araya gelince Sihir Ateşi de başlamış olur.

Sihir Ateşi

Sihir Ateşi

İlk kez bir araya geldiği ikizinin şaşkınlığını henüz üzerinden atamayan Thais, bununla birlikte yepyeni bir sırrı da keşfeder. Clio normal bir çocuk değildir, cadı ailesinden gelmiştir ve çeşitli sihirli güçleri bulunmaktadır. Thais de daha öncesinde hiç bilmediği bir ailenin ferdidir ve dolayısıyla onun da henüz farkına varamadığı sihirli güçleri vardır. Bu zamana kadar normal bir yaşam süren Thais de artık Sihir Ateşi ile birlikte artık bambaşka bir yaşamın içerisinde çeşitli zorluklar ile baş etmek zorunda kalacaktır.

İkizlerin Sihir Ateşi Macerası

Karakterlerini çok iyi bir şekilde anlatması ile bilinen Cate Tiernan bu kitabı ile de bilineni değiştirmiyor ve ikizleri sihirler, cadı meclisleri içerisine sokuyor. Yeni çıkanlar kategorisindeki kitabımız tek solukta okunabilecek kitaplar arasında kendine yer bulmayı da başarıyor.

 

Etiket: ,