Aşk, sevgi, hayal, hüzün, entrika, ayrılık…  Birçok konuyu bünyesinde barındıran “Sabah Uykum” yazarın ilk kitabı olan “Soğuk Kahve” ile aynı konuları işliyor. Ahmet Batman “Soğuk Kahve” ile inanılmaz bir giriş yaparak oldukça fazla okur kitlesi toplamayı başarıyor. Devamında ise okurlarını şaşırtmayarak muazzam bir kurguya sahip olan bu kitabını ele alıyor. Daha ilk sayfalarından kitaba sımsıkı sarılacak ve elinizden bırakmayacaksınız. Hatta işlerinize bile bir süreliğine ara verebilirsiniz çünkü kitabın iki, üç satırı bile sizi etkilemeye yetiyor ve aklınız devamlı kitaba takılı kalıyor.

Kapak tasarımı bile size konuyu anlatmaya yetiyor. Her şey tüm güzelliği ve bütünlüğü içinde ele alınıyor. Yazar hiç bir detayı atlamadan kusursuz bir kurgu yaratıyor. Sabah Uykum’un belli satırları var ki tüm okurlarını aynı anda hüzünlendirmeyi ve ağlatmayı başarıyor. İçindekiler kısmı sekiz sayfadan oluşuyor. Her bölüm farklı güzellikte, anlamlı yazılar içeriyor.

Aşka ve Hayata Dair Tüm Güzellikler…”Sabah Uykum”

Yarım Sende Kalsın, İlla Yarım Kalacaksa yazılarını tüm severler beğeniyle okuyor. Zaman zaman komedi de içerse kitabın geneli aşktan ibaret. Ahmet Batman kitabında zaman zaman kişisel gelişim kitapları yazan yazarları da eleştiriyor. Dünyadaki en büyük acının sarılacak birinin olmadığını söyleyen yazar bu durumu en acıklı şekilde ele alıyor.

Kadın erkek ilişkilerine de değinen yazar kıskançlığın olumlu ve olumsuz yanlarına, ilişki üzerindeki etkilerine de işaret ediyor. İlişkileri nasıl yıprattığını, ve dozunun nasıl ayarlanması gerektiğini de açıklayıcı bir dille okurlara aktarıyor. En ilginç ve acıklı bölüm hangisidir? diye soracak olursanız Anneler ile ilgili bölüm diyebiliriz.

 

Sabah Uykum

Sabah Uykum

Yazar: Ahmet Batman

Kitap: Sabah Uykum

ISBN: 9786054771769

Sayfa Sayısı: 224

Yayın Yılı: 2013

 

Etiket: ,