İtalyan şair, mimar ve heykeltıraştır. Kitapta eserleri ve yaşamı detaylı bir şekilde anlatılır. Michelangelo önemli eserleri ile tarihe ışık tutmuştur. Sanatçının eserleri günümüzde de merak edilerek takip edilir. Heykeltıraşlığı ile bir fenomen haline gelmiştir. Çok genç yaşlarda Davud heykelini yapmış ve büyük ün kazanmaya başlamıştır.

Michelangelo

Michelangelo

Michelangelo Yaşamı ve Eserleri

Sanatçı eserlerini oluştururken titiz çalışması ile meşhurdu. Vatikan için önemli eserler yapar. Şistine Kilisesi duvarlarına özel bir tablo hazırlar. Kıyamet Günü tablosu ile İtalya’da çok meşhur olur. Sanat eseri haline gelen eserleri ile dünya tarafından benimsenen bir sanatçı olur.

Roma için düzenli çalışmalar yapmaya başlayan Michelangelo, Roma’da yer alan Aziz Peter Kilisesi için birçok çalışmalar yapar. Doğallığı ön plana alan sanatçı eserlerinde yalın bir hayatı sergiler. Şiirleri ile de tanınır. Sanatçı tam anlamıyla başarılı bir Rönesans ustasıdır. Hayatı ve eserlerinin anlatıldığı kitap okuyucu tarafından büyük ilgi ile takip edilmektedir.

Ünlü heykeltıraş olan Michelangelo birçok sanat alanında eserler vermiştir. Dünya tarafından tanınmış ve eserleri Sanat Tarihi derslerinde incelenmektedir. Kendini sanata adamış olan sanatçı eserlerini oluştururken doğal bir dünyayı tasvir eder. İçinden geldiği bir düzenle yansıtır. Eserlerini oluştururken kendini başka bir dünyada bulur. Özgünlüğü önemlidir. Rönesans dönemine ışık tutması ile ünlüdür. Kitap çok beğenilerek okunmuş olup, çok satanlar listesinde yerini almıştır. Severek okunacak kitabı herkese tavsiye ederiz.

 

Etiket: