April Yayıncılıktan çıkan Murat Uyurkulak imzalı yazarın son kitabı merhume en fazla okunan ve yoğun beğeni gören kitap serimizde yer alıyor.”Bir gün,öyle bir an geldi ki kötü biri olmaya karar verdim” cümlesiyle sarsıcı bir şekilde başlayan kitap bir cinayet romanı! Murat Uyurkulak son derece etkileyici üslubu ile Merhume’nin katilinin bütün dünya olduğu bir atıfta bulunuyor.

merhume

merhume

Merhume Nasıl Bir Kitap?  

Kalabalık bir karakter kadrosu, bolca öyküsü ve bol sürprizli kurgusu ve akıcı şiir tadında bir yazın dili ile kaleme alınmış Merhume, polisiye severlerin merak ve heyecanla ellerinden bırakamayacakları bir cinayeti konu ediniyor. Hayattan beklentisi olmayan, yaşamanın ölmekten farksız olduğu insanlar için cinayetin hobiye dönüştüğü bir polisiye!

Murat Uyurkulak Kimdir? Tanıyalım!

Öfkeli, bezgin, kavgacı, asi ruhsal karakterini oya gibi işleyen, kelimelerle bir sihirbaz gibi oynayarak okuyucuyu kurgu ve öykünün içine çeken bir yazar olan murat uyurkulak aynı zamanda aktif gazeteci ve çevirmendir. Hukuk ve Sanat Tarihi eğitimi alan yazarın büyük ses getiren ilk üç kitabı dışında yayınlanmış pek çok denemeleri bulunuyor.

Murat Uyurkulak Merhume kitabında sosyolojik, kitlesel tespitleri son derece yerinde yaparken, medya, edebiyat ve sanat dünyasına da ince göndermeler yaparak sanatını konuşturuyor. Kült romanlar Tol, Har ve Bazuka kitapların yazarı Murat Uyurkulak bu kitabında da karakterler, mekân tasvirleri ve kullanılan her isimle eşsiz bir roman keyfi sunuyor.

Yazar: Murat Uyurkulak

Kitap: Merhume

ISBN: 9786055162658

Sayfa Sayısı: 320

Yayın Yılı: 2016

 

 

 

Etiket: