Türk edebiyatında son yıllarda çok önemli başarılara imza atılıyor. Bunlar arasında Nobel Edebiyat ödülünü kazanma başarısını gösteren Orhan Pamuk ön plana çıkıyor. Tüm eserleri ile çok geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan Pamuk, 2006 yılında almış olduğu Nobel Edebiyat ödülü ile de bu ödülü almaya hak kazanan en genç kişilerden birisi olma başarısını gösterdi.

Türkiye’nin Nobel Ödüllü yazarı Pamuk tarafından kaleme alınan ve sitemizin roman kategorisinin en popüler kitaplarından birisi olan Masumiyet Müzesi isimli eser, son dönemlerin en çok okunan kitapları arasında kendisine yer buluyor. Pamuk’un muhteşem kalemiyle harikulade aşk romanını bu kitabıyla okuyucusuna sunuyor. 1975 yılından günümüze kadar ulaşan, İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve fakir akrabası Füsun’un eşsiz hikayesiyle okuyucuyu büyüleyen bu aşk romanı oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor.

masumiyet müzesi

masumiyet müzesi

Son dönemlerin en başarılı Türk Edebiyatı eserlerinden birisi olma özelliğine sahip olan sitemizin roman kategorisinde yer alan Masumiyet Müzesi isimli kitap okuyucuya sadece aşk hakkında değil aynı zamanda da evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku ve mutluluk ile ilgili de bütün düşünceleri en temelinden etkileyecek renkli bir dünya sunuyor.

Masumiyet Müzesi Açıldı

Türk Edebiyatı’nın modern çağdaki en önemli isimleri arasında yer alan Orhan Pamuk tarafından kaleme alınan bu kitaptan sadece dört yıl sonra aynı isimli müzeyi Çukucuma’da açtı. Günümüze dek on binlerce ziyaretçinin gezdiği müze, vitrin vitrin estetiği ve zarifliği başarılı şekilde yansıtıyor.

Yazar: Orhan Pamuk

Kitap Adı: Masumiyet Müzesi

ISBN: 9789750826146

Sayfa Sayısı: 565

Yayın Yılı: 2008