Çocukluk kokan eserler, her zaman ilgi çekici olmayı başarmıştır. Bu eserleri okurken, o günlere doğru bir yolculuğa çıkar ve az da olsa o günlerin özlemini gidermiş oluruz. Bu özlem öylesine büyüktür ki, eser ile birlikte döndüğümüz o dünyadan, asla geri dönmek istemez, gerçek hayat ile olan ilişkimizi net bir şekilde askıya alırız.

Küçük Prens İle Başlayan Yolculuk

Yazar Antoine De Saint – Exupery tarafından kaleme alınan Küçük Prens adlı eser, okuyucusunu içinde bulunduğu dünyada söküp alarak, özlem duyduğu o masum dünyaya geri götürür. Eser de lirik bir hava söz konusudur. Yazar, anlatımı ile de esere damgasını vurmuş ve anlatımda ki keskinliği ile de okurunun takdirini kazanmıştır.

Küçük Prens

Küçük Prens

Balta girmemiş ormanlarda yaşanan olayları, hafif hayali, hafif lirik ve hafif de keskin bir dille anlatan yazar, başarıya ulaşmış ve bu başarısını da, çeşitli dallarda aldığı ödüllerle ispatlamıştır. Bu ödüller, yazar güç ve özgüven vermiş, diğer yazılarını oluştururken, bir dayanak olmasını sağlamıştır.

Küçük Prens, sizleri o hayal dünyasına, o çocukluk günlerine geri götürecek özelliklere sahip niteliktedir. Bu eser ile birlikte çıkacağınız yolculuktan asla geri dönmek istemeyecek ve o dünyaya ait kalmak isteyeceksiniz. Sizlerde bu eserin güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız, kitapçıları veya ilgili internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretiniz ile birlikte, esere sahip olabilir ve güzellikleri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

 

Etiket: ,