Türk Edebiyatı özellikle de son dönemlerde daha öncesinde olmadığı kadar fazla eser vermeye ve okurları kendine çekmeye başladı. Bu dönemde yazılmaya başlayan romanlardan bir tanesi olan Kinyas ve Kayra ise aslında okurların yeraltı edebiyatı tanımaya başladıkları romanlardan bir tanesi olarak da biliniyor. Roman incelendiği zaman da görülebileceği üzere kitapta daha öncesinde konuşulmamış tarzda bir konu yer alıyor.

 

Kinyas ve Kayra, Hakan Günday

Kinyas ve Kayra, Hakan Günday

Roman, Hakan Günday tarafından yazılan ilk roman olmasına rağmen oldukça etkin dili ile dikkat çekiyor. İki Türk gencinin Afrika içerisinde başlayıp Amerika’ya ve ardından da Türkiye’ye kadar uzanan cinsellik ve şiddet ile alakalı hayatlarını anlatan bu roman insanlar tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmıştır.

Kinyas ve Kayra ile Yeraltı Edebiyatına Yolculuk

Bu iki karakterin yaşamış olduğu maceralar, bilinen maceraların hiçbirine benzemiyor. İki karakter belki de bu maceraları yaşarken aslında insanların hayatlarında var olan ve cevaplanmayan soruların da cevaplarını almaya başlıyor. Hakan Günday romanı yazarken karakter analizlerini dikkatli bir şekilde yaparak insanları farklı bir dünyaya götürmüş oluyor.

Daha öncesinde yazılmamış tarzda bir roman olarak da bilinen Kinyas ve Kayra, yazıldığı ilk günden bu yana okurlar tarafından çok büyük bir beğeni ile okunmaya devam ediyor. En çok arananlar kategorisi içerisinde bulunan Kinyas ve Kayra ile birlikte iki farklı karakterin iki farklı dünyası da ele alınmış olacak.

Yazar: Hakan Günday

Kitap: Kinyas ve Kayra

ISBN: 9789759917951

Sayfa Sayısı: 576

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: ,