Çaresizliğin, tükenmişliğin, keşkelerin, ayaklanmanın baş gösterdiği sürükleyici bir kitap… Beklemenin boş, ümitlerin hayal olduğu bir hayat mücadelesi. her ne kadar gerçeklerin bilinmesine rağmen insan bir ümit diyor fakat ümidin de hayal olduğunu biliyor. Yaşamın en acı anları, dostların gerçek yüzü Karlıova’da belli oluyor. Tutunacak dalı kalmadığında, sığınacak limanı gittiğinde gerçeklerle yüzleşiyor.

Mustafa Al kitabında Beklemeyi, boşluğa bakmaya, ufuktan bir ışık belirtisi seçmeye benzetiyor. Beklemek, sabır göstermek ve ümit etmek üçgeninde kitabını temellendiriyor. Betimleme yönünden oldukça zengin birikime sahip olan bu yazar geniş üslubu ve akıcı dili sayesinde okurlarını etkiliyor. Hayata dair gerçeklerle yüzleşecek ve yeri geldiğinde dersler çıkaracaksınız. Okurken bitmesini istemeyecek ve her sayfasında daha fazla bağlanacaksınız.

Çaresizliklerin, Pişmanlıkların ve Gerçeklerin Yüzleştiği Bir Eser… “Karlıova”

Karlıova

Karlıova

Aşkından kör olsan da mantıklı olmayan ve boşa hayal kurulan bir ilişkiden hayır gelmeyeceğini söyleyen yazar kitabında bunu en güzel şekilde okurlarına aktarıyor. Yüreğinin sabır değirmeni dinliyor. Haykırmak, avazı çıktığı kadar bağırmak istese de olmaz diyor. Sus ve içinin sesini dinle, mantıklı düşün, olmayacaksa baştan bitsin, devam ederek daha fazla yüreğini dağlama, acıtma diyerek uyarıyor.

Yüreğinin kapalı olduğunu söyleyerek taşkınlığını acımasız bir çığlığa heba etmemesi noktasında uyarıyor. Beklemeyi ise denizin dibi kadar sessiz, gecenin karanlığı kadar ıssız bir betimlemeyle anlatıyor. Mustafa Al aşk yarasının öğütülen bir sızı olduğunu söyleyerek yaşayanların bu acıyı etiyle, kemiğiyle her bir hücresiyle hissettiğini Karlıova’da okurlarına aktarıyor.

Yazar: Mustafa Al

Kitap: Karlıova

ISBN: 9786051286006

Sayfa Sayısı: 246

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: ,