Ramazan ayı içerisinde olduğumuz, günleri yaşıyoruz. Bu uzun günlerde oruç tutmak, ciddi bir sabır ve özveri gerektiriyor. Bu özveri neticesinde, akşam oturulacak iftar sofrasının da bir o kadar özenli ve leziz olması gerekir. Gün boyu bir şey yemeyen bir insanın, hayalini kurduğu iftar sofrasının şifreleri, hocamız Prof.Dr Canan Efendigil Karatay, kaleme alınan Karatay Mutfağı adlı eserde yer almaktadır.

Karatay Mutfağı İle Yiyerek Zayıflamak

Karatay Mutfağı

Karatay Mutfağı

Hocamız bu eseri ile güzel yemek yapmanın şifrelerini bizlere verdiği gibi, yemek yerken de zayıf kalınabileceğinin kodlarını bizlere vermektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayında, kilolarda dengesizlikler söz konu olacaktır.

Bu konuya adeta yepyeni bir versiyon getiren hocamız Karatay, sorunların çözülmesi için, çözüm önerileri getiriyor ve bu çözüm önerilerinin hayata uygulanması ile her şeyin olumlu yönde değişeceğini,  bizlere en ince ayrıntısına kadar anlatıyor.

Bu konu üzerinde ciddi ihtisas sahibi olan Karatay, toplum içerisinde adeta bir yara haline gelen bir olguya, pansuman yapıyor. Lezzetli yemeklerin yenebileceğini, bununla beraber kilo vermenin de mümkün olabileceğini, bizlere açıkça gösteriyor. Bu yöntemi ile okuyucular tarafından da farklı bir yere tabii tutulan Karatay, Karatay Mutfağı adlı eseri ile yine zirveye çıkmıştır. Eser, en çok okunanlar listesinde, üst sıralarda yer almıştır. Bu durum, okuyucuların esere olan ilgisini, bizlere açıkça göstermektedir. Yemek yiyerek zayıflamanın şifreleri, eserin içerisinde saklı.

 

Etiket: ,