Okunması rahat, hafif konulu, neşeli kitaplar birbiri ardına yayınlanmaya devam ediyor. Senarist Uygar Şirin bu tarzın usta yazarlarından biri. Daha önce yayınlanan Anne Tut Elimi ve Büyük Deniz Yükseliyor isimli romanlarından sonra yazar üçüncü kitabı olan Karışık Kaset ile bir kez daha okuyucularına hoşça vakit geçirtiyor. Hatta seyirciler de işin işine katılabilir. Çünkü roman hemen filme çekildi ve gösterime girdi. Kırmızı Kedi Yayınlarının yerli roman kategorisinden çıkan kitap şimdiden üçüncü baskısını yaptı bile. Uygar Şirin popüler edebiyat nedir doğrusu iyi biliyor.

Konuşmaya Gerek Yok Karşık Kaset Var

Romanın anlatımı çok yakın tarihler olan 1990 yıllarında başlıyor ve onar yıllık dönemler halinde günümüze ulaşıyor. Çocukluğundan beri müziğe merak duyan ve sonunda başarılı bir DJ olan Ulaş ile çocukluk aşkı İrem’in onar yıllık aralarla anlatılan sevimli öyküleri kitabın konusu. Bağlantı ise tahmin edebileceğiniz gibi karışık doldurulmuş bir kaset. Yaz romanları diye adlandırılan türden hoşlanıyorsanız sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Karışık Kaset

Karışık Kaset

Konunun esasının müzik olduğu romanlardan söz açılınca insanın aklına Nick Hornby’nin High Fidelity adını taşıyan kitabının gelmemesi olanaksız. Hemen filme çekilen ve bizde Sensiz Olmaz adıyla gösterilen eserde müzik ve olay örgüsü çok daha iyi işlenmişti. Filmi seyrettiğinizde özellikle olayların esas mekanı olarak geçen plakçıda çalışan tezgahtara dikkat edin. Sinema tarihinin en unutulmaz yan karakterlerinden birini yaratmıştı.

Yazar : Uygar Şirin

Kitap adı :  Karışık Kaset

ISBN :  9786054764037

Sayfa sayısı: 292

Yayın yılı: 2014

 

Etiket: