Kitap almak isteyenler için yeni çıkanlar arasında ilgi çeken İkinci Yeni’nin Boy Aynası adlı kitabı tavsiye edebiliriz. Kitap Orhan Sarıkaya’ya ait ve Hece Yayınlarından çıkmıştır. Kitapta bir şiir hareketi olan İkinci Yeni’yi anlamaya, adlandırmaya ve eleştirmeye yönelik çabalar var ve bu hareketin ortaya çıkışındaki etmenler üzerinde duruluyor.

Bu etkiler arasında siyasal baskılardan kaçış, garip şiirine karşı olan tepki, batı edebiyatından gelen etkiler ele alınıyor. Ayrıca bu etkiler arasında modern yaşamın bireylerde meydana getirdiği deformasyon da yer alıyor.

İkinci Yeni’nin Boy Aynası

İkinci Yeni’nin Boy Aynası

İkinci Yeni’nin Boy Aynası ve İkinci Yeni Şairleri

İkinci Yeni şairleri bu yeni akımda ortak bir dil oluşturuyor. İkinci Yeni’nin Boy Aynası bir inceleme dizisi olarak şiir severler tarafından ilgiyle okunmaktadır. Şairlerin birçok ortak noktaları olmalarına rağmen, ortak bir şiir hareketi olarak adlandırılmıyor. Modern şiirin imkânları ile modern insanı anlatma çabası olarak biliniyor.

Yeni çıkan kitapları merak edenler için tavsiye edilecek bir kitap. Ancak şiir sanatı hakkında bilgisi olanların anlayabileceği bir dille yazılmış. Kitap şiirlerinde modernizm karşısında bireyin çeşitli görünümlerine ağırlık vermeleri olduğu tezine de kapı aralıyor. Yeni çıkanlar arasında en çok satılan kitabı 24.00 TL ye alabilirsiniz. Şiir eleştirmenlerinin de ilgiyle okuyacağı muhakkaktır. Sitemizden alacağınız kitap 5 iş günü içinde size kargo ile teslim edilecektir. Hemen siparişinizi verebilirsiniz.