İngiliz yazar George Orwell tarafından kaleme alınan eser farklı anlatımı ile büyük beğeni kazanmıştır. Siyaseti farklı açıdan ele alır. Kurgusu mükemmel ve karakterleri ise hayvanlardır. Siyasi betimlemeler ve anlatımın doğallığı kitabın beğenisini artırır. Gerçek dünyaya önemli işaretler gönderilir. Yönetimleri baskıcı olanların yıkılması gerektiği belirtilir.

Hayvan Çiftliği Muazzam Anlatımı ile Dikkat Çeker

Olay çiftlikte geçer ve Dünya siyasilerine göndermeler yapar. George Orwell olay çizgisini mükemmel şekilde belirtmiştir. Çiftlikte başkaldırılar yaşanmaya başlamıştır. Eşitlikçi bir yönetim istenmekte ve bu sebeple birbirleri ile devamlı mücadele edilmektedir. Akıllı olan domuzlar kısa sürede birlik kurarlar. Diktatörlük rejimi domuzların belası olur.

Hayvan Çiftliği, George Orwell

Hayvan Çiftliği, George Orwell

Tarihsel bir gerçeğin mizahi dille anlatıldığı Hayvan Çiftliği beğenilerek büyük başarılar kazandı. Stalin yönetimine atıflarda bulunur. İnsanlardan daha baskıcı bir yönetim çiftliğe hâkim olmuştur. Devrimci domuzlar iş birliği yapmaya başlarlar. Çiftliğin düzeni için önlemler alınması gereklidir. Tüm domuzlar birbirine düşmüş ve çiftlik artık savaş alanına dönmüştür. Kurtuluş için devrim şarttır. Yönetimde yer alan kişiye büyük ceza için planlar başlamıştır.

Masalsı anlatımıyla Hayvan Çiftliği okuyanlar tarafından beğenilmiş ve kısa sürede bitirilmiştir. Çiftliğin yaşantısı değişmeye başladığından ayaklanmalar her yere yayılmıştır. Yönetim görevini yapamazken domuzlar ise devamlı kavga halindedir. Baş domuz olan idareyi elde edebilmek için herkese baskıyı sürdürmektedir. Kaliteli anlatımı ve kurgusu ile hikâye kısa sürede çok satanlar listesinde yerini aldı.

Yazar: George Orwell

Kitap: Hayvan Çiftliği

ISBN:  9789750719387

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap :

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2001

 

Etiket: ,