Dünya edebiyatının en popüler ve en başarılı yazarlarından birisi olan İngiliz yazar William Makepeace Thackeray tarafından kaleme alınan bu edebiyat dünyasının başarılı eseri, İngiliz edebiyatı açısından son derece önemli ve devrim niteliği taşıyan, gerçekçi akımın en güzel ve en başarılı örneklerinden birisi olarak öne çıkıyor.

Gurur Dünyası, William Makepeace Thackeray

Gurur Dünyası, William Makepeace Thackeray

Gurur Dünyası Kitabıyla 19. Yüzyıl Başında İngiliz Toplumu

İngiliz ve dünya edebiyatının en başarılı hiciv ustalarından birisi olarak gösterilen Thackeray tarafından kaleme alınan ve sitemizin top 100 kategorisi altında kendisine yer edinen Gurur Dünyası isimli kitap, Napolyon Savaşları dönemindeki İngiliz toplumuna eleştirel, alaylı ve sıcak bakış tarzını en etkili özelliklerini taşıyan bir kitap olarak öne çıkıyor.

Özellikle de sitemizin top 100 kategorisi altında kendisine yer bulan Gurur Dünyası isimli kitap, 19. yüzyılın başındaki İngiliz toplumunu her bir açısı ve değişiklikleri ile kitapseverlere en başarılı şekilde anlatıyor. Özellikle de günümüzün de en çok okunan kitaplarından birisi olan başarılı yazar Thackeray tarafından kaleme alınan bu eser, kendisinin kaleme aldığı diğer kitaplar arasında başyapıt olarak ön plana çıkıyor.

Dünya edebiyatının başarılı yazarı William Makepeace Theckeray tarafından kaleme alınan bu kitap içerisinde özellikle anlatımın başarısı ve ustalığının yanı sıra karakterlerin incelikli bir tarzda yansıtılması ve betimlemedeki etkili tarz ile kitapseverlere, oldukça keyifli bir kitap okuma deneyimi sunuyor. Bu yüzden de dünyanın en başarılı kitapları arasında kendisine yer buluyor.

Yazar: William Makepeace Thackeray

Kitap: Gurur Dünyası

ISBN: 9789755334813

Sayfa Sayısı: 685

Yayın Yılı: 2006

 

Etiket: ,