Werrher umutsuz bir aşkın kurbanıdır. Genç Werther’in Acıları zamanın en büyük baş yapıtları arasındadır. Sevginin çaresizliği ve yazılan mektuplarla aşkın dile getirilmesi anlatılır. İnsanın iç dünyasını yazdığı mektuplarla dile getirir. Aşkın çaresizliği karşısında umutsuzca bekleyişleri sürer.

Genç Werther’in Acıları Önemli Bir Aşkı Anlatır

Kitap özellikle mektupların anlatılmasıyla oluşur. Mektuplarda aşkın çaresizliği dile getirilir. Çekilen acı ve ıstıraplar akıcı bir dille anlatılır. Genç Werther’in Acıları güzel bir kadına duyulan aşkı anlatır. Dostuna çaresizliğini anlatır. Aşkın büyüsü ve gizemi karşısında nasıl eriyip yok olduğunu gösterir.

Genç Werther'in Acıları

Genç Werther’in Acıları

Ruhu aşkın ateşi ile hastalanmıştır. Doğa ve canlılar üstüne geliyor ve kendisini yalnız hissediyordur. Goethe ölümsüz ederi ile büyük bir beğeni kazanır. Çırpınışları çaresizliğe dönmüş ve umutsuz aşkını içine hapsetmiştir. Gün geçtikçe iyice içine kapanır olur. Çareyi mektup yazarak içini dökmede bulur. Güzel duygularının yok olması ve ümitsizliğe yelken açmasını çok güzel bir dille anlatır.

Yazar Goethe bu eserinde kendi yaşadığı umutsuz aşktan esinlenerek yazmıştır. Sevdiği kadın onun duygularına karşılık vermez ve bu eser ortaya çıkar. Büyük beğeni kazanan kitabı sizler de elinizden düşüremeyeceksiniz. Aşkın ruhun derinliklerini nasıl sardığını görecek ve kendiniz kitabın derinliklerinde kaybolacaksınız. Yaşama farklı gözle bakarken sevginin nasıl önemle belirtildiği üzerinde duracaksınız. Yaşam aslında kaçınılmaz bir sonu da getirir. Ümitsiz aşkı intiharın pençesine sürükler. Güzel duyguları yaşayacak ve kitabı çok beğeneceksiniz.

Yazar: Goethe

Kitap. Genç Werther’in Acıları

Sayfa: 164

İstanbul, 2007

ISBN :  9789750708299

 

Etiket: ,