Hayatın bizlere ne getireceği belli değildir. Bugün mevcut olan yaşantımız, yarın değişebilir, değişiklik gösterebilir, bu nedenle her an her şeyin değişecek olması fikrine alışmalı ve hayatımızı bu şekilde devam ettirmeliyiz. Aksi durumlar meydana geldiğinde ise, soğukkanlı duruşumuzdan asla taviz vermemeliyiz. Bu duruşun bizlere kazandıracağı olgular, paha biçilemez değerleri içerir. Hayatın bizlere sunacağı ansızın engeller, bizlerde bazı olumsuzluklara yol açacak belki ama bu yüzden kendimizi kötümserliğe doğru götürmemeliyiz. Engelleri Aşanlar adlı bu eser, engellere takılmadan hayatlarına devam eden insanları anlatan bir eserdir.

Engelleri Aşanlar

Engelleri Aşanlar

Engelleri Aşanlar İle O İnsanlara Selam Olsun

Yazar Turan Yalçın tarafından kaleme alınan bu eser, hayatlarının belirli evrelerinde başlarına gelen bir hadise üzerine, bazı melekelerini kaybeden insanların, bu durumdan etkilenmeden, nasıl hayatlarına ve duruşlarına devam ettiklerini anlatıyor. Anlatılan kavramlar ve durumlar, ders çıkarılacak niteliktedir. Herkesin kendi payına düşenleri toplayacağı bir konuyu anlatan bu eser, son derece ilgi çekici özelliklere de sahiptir.

Âşık Veysel, Tevfik Fikret, Büyük İskender ve daha niceleri, hepsi engellerle boğuştular ve hiçbir zamanda yapmak istedikleri şeylerden vazgeçmediler. Hayat onları ne kadar kötü etkilese de, onlar inandıkları yoldan bir adım geri durmadılar. Tarihe Engelleri Aşanlar olarak geçtiler ve her zaman için saygı ile anıldılar.

Yazar Turan Yalçın bu eseri ile mevcut olan saygıyı tekrar gündeme getiriyor ve bu vesile ile değerli insanların bir kez daha anılmalarına vesile oluyor.

Yazar: Turan Yalçın

Eser: Engelleri Aşanlar

ISBN: 9786054812448

Sayfa Sayısı: 288

Yayın Yılı: 2014

 

 

 

Etiket: