Türk edebiyatının en önemli kadın yazarları arasında yer alan ve yazdığı kitapları ile Türk edebiyatında oldukça etkili bir yazar olarak öne çıkıyor. Kaliteli, sade ve akıcı dili kitaplarında tercih etmekte olan bir yazar olan Adalet Ağaoğlu tarafından kaleme alınan bu kitap yine kendisinin yazmış olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin detaylı bir analizi niteliğindeki Dar Zamanlar isimli serinin dördüncü kitabıdır.

Yayımlandığı andan itibaren her yerde yoğun ilgi ile karşılaşmış olan ve en çok satanlar kategorimizde bu beğenisiyle yer edinmiş olan Dert Dinleme Uzmanı isimli kitap, Ağaoğlu’nun 18 yıl gibi edebiyat dünyası için oldukça uzun bir aradan sonra yazmış olduğu ilk roman olarak ön plana çıkıyor.

Dert Dinleme Uzmanı

Dert Dinleme Uzmanı

Dert Dinleme Uzmanı ile Fark Edilemeyen Değişim

Adalet Ağaoğlu bu yeni Dar Zamanlar isimli kitap serisinin dördüncü kitabında her dert açıklamasının simgesel bazda anlam ve çağrışımlarının bulunduğu yönünde okuyucusu için altı çizili soyut yaklaşımlar sergiliyor. Özellikle de toplumsal ahlakın bozulması, yozlaşması ve bunun neticesinde de insanın kendisinin bile fark etmekte oldukça zorlandığı ve çoğu zaman fark etmediği bir değişim ve dönüşüm durumunu oldukça muzip bir dil ile okuyucusuna aktarıyor.

En çok satanlar kategorimizde kendisini yer bulan Dert Dinleme Uzmanı isimli kitabı içerisinde Ağaoğlu yayınevinde çalışmakta olan oldukça başarılı bir yazarı kendisine baş karakter olarak seçiyor. Her anını hesaplaşma ve var olan karmaşa ile boğuşarak geçiren bir yazarın hikayesi konu ediniliyor.

 

Etiket: ,