Farklı hayal gücü, dilini etkin kullanması gibi pek çok nedenle özellikle de genç kesimin son dönemlerde en fazla okuduğu yazarların başında gelen Emrah Serbes, en son romanı Deliduman ile yine insanların kitaplıklarında yerini almaya başladı. Roman, yazarın diğer romanları gibi sıradanlığın içerisinde sıra dışılığı yansıtan, her bir kelimesi ile okuyucuları etkilemeyi başarıyor.

Kitabın ana karakteri; Çağlar İyice. Romanın başında konuşmaya başlayan karakter ilk önce kız kardeşini ve onun meşhur olması için yaptıklarını, ardından belediye başkanı olan dayısını, en yakın arkadaşını ve onunla olan konuşmalarını, depresyonun eşiğine gelmiş olan annesini, eski sevgilisini, dedesini, babasını anlatıyor.

deliduman

deliduman

Deliduman’ın Deli Dünyası

Oldukça farklı bir hayat yaşayan kahramanımız, Deliduman romanı ile birlikte insanların hayatlarına hızlı bir şekilde giriş yapıyor. Yazarın diğer romanlarında olduğu gibi bunda da aslında bir karanlık dünya var. İnsanların girmediği ancak içerisinde neler olduğunu merak ettiği, burada yaşayan insanların çoğu zaman sonuç alamayacağı şeyler için çalıştığı bu dünyanın kapılarını Emrah Serbes insanlara açıyor.

Klasik yaşam diye bilinen yaşamın diğer yüzünü görmek isteyen kişiler, bu roman ile istediklerini çok daha fazlası ile almayı başaracak ve o dünyaya farklı açıdan bakacaktır. Yazarın diğer romanlarını okuyup beğenen kişilerin ellerinden düşürmeyeceği bu roman, en çok satanlar kategorimizde yer alıyor ve yükselişine de hiç duraksamadan devam edeceğe benziyor.

 

Etiket: ,