Piyasada birçok yemek kitabı bulunmaktadır. Bu kitaplar arasından bazıları öne çıkmaktadır. Öne çıkmalarında ki temel neden, içerikleri ve zenginlikleridir. Bu zenginlikler ile birlikte farklı yemek kültürlerine sahip olabilir, mutfaklarımıza bambaşka havalar katabiliriz.

Cafe Fernando

Cafe Fernando

 

Bu havalar ile ağırlayacağımız misafirlerimize, eşsiz lezzetler sunabilir ve onlara tadına doyamayacakları vakitler geçirebiliriz. Yemek yapma yeteneği doğuştan gelen bir özellik değildir, sonradan da kazanılabilir. Bunun için kendimizi geliştirmeli ve bu yönde yazılan kaynaklara doğru yol almalıyız. Öğreneceklerimiz neticesinde, olmayan yetenekleri de gündeme getirebiliriz.

Cafe Fernando İle Değişik Bir Kültür

Dünyaca ünlü yemek blogu Cafe Fernando’nun yazarı Cenk Sönmezsoy’un beklenen yemek kitabı sonunda çıktı. Blogunda yazmış olduğu yemek tarifleri ile birlikte bir kültüre sahip olan yazar, sahip olduğu kültürü okuyucusu ile paylaşmış ve bu paylaşımlar ile birlikte, hatırı sayılır bir üne kavuşmuştur. Cafe Fernando,  yazarın ödüllü bir eseri olma özelliğine sahip olduğu için de son derece önemlidir.

Yazarın bu eseri ile birlikte, dünya mutfağına açılan okuyucular, her türlü yemek kültürüne tanık olma fırsatına sahip oldular. Cafe Fernando, bir yaşam tarzı, bir edebi üründen uzak bir tutku, bir kültür ve bir bakış açısı gibi özellikleri içinde barındıran bir eserdir. Bu eserin bizlere sunmuş olduğu katkıları, her sayfasını okurken görecek ve kitabın sonucunda, farklı bir noktada olduğunuzu fark edeceksiniz.

 

Etiket: ,