Yeni çıkanlar kategorisinde yer alan Adsız Sansız Bir Jude adlı kitabımız başarılı yazar Thomas Hardy’in her şeyden önce şair olan ve şimdiye kadar yazdığı en trajikomedi roman olduğunu kabul edebilirsiniz. Thomas Hardy’in dünya da ses getiren bu eseri yazarlık hayatında büyük bir olay olmuştur. Bu romanın cinsel ilişkileri ve gerçek dünyadaki evlilik kurumunu ele alış biçimi Victoria dönemi İngiltere’sin de büyük yankı uyandırmış ve derinden sarsmıştır. Bu olaydan sonra yazarın romancılık kariyerinin sonunu getirmiştir.

Okumaktan zevk alacağınız bu eser şimdiye kadar okuduğunuz tüm eserlerden farklı olduğunu her çevirdiğiniz sayfa da belli edecek. Okurken hem hayretlere düşecek hem de dehşete düşeceksiniz. Sade ve akıcı bir dil ile anlatılan bu eser de anlam karmaşası yaşamadan neyin ne olduğunu hemen anlayacak ve içinizden kahramanlar hakkında birçok yorum yapacaksınız.

Adsız Sansız Bir Jude

Adsız Sansız Bir Jude

Adsız Sansız Bir Jude Konusu

Kitabına verdiği ismi ile okuyucunun ilgisini çeken ve Thomas Hardy, tüm okur kitlesi arasındaki popülaritesini koruyor. Hüzün dolu ve acıklı bir ilişkiyi konu eden yanı sıra bir varoluşun hatta isminden de anlaşılacağı gibi var olamayışın öyküsü olarak kabul edilen Adsız Sansız Bir Jude, Thomas Hardy’nin en çok ilgi duyulan eseridir. Akademiye girme hayalini yoksulluk ve üniversite yetkililerinin kayıtsızlığı yüzünden gerçekleştiremeyen taş ustası Jude Fawley’in hayat hikâyesini okuyacaksınız.

 

Etiket: ,